1. Po otrzymaniu fototapety należy sprawdzić czy poszczególne bryty pasują do siebie kolorystycznie i rozmiarowo, tj. czy grafika pasuje się na łączeniach i czy nie posiada innych wad fabrycznych jak np. zarysowań, przebarwień i bąbli powietrza przy tapetach laminowanych.

 2. Jeżeli jest to możliwe pozostawiamy na jeden do trzech dni w luźno zwiniętych zwojach w pozycji pionowej by zwiększyć odporność wydruku przez jego odparowanie.

 3. Tapety zerwane ze ściany nie podlegają reklamacji.
 4. Do klejenia fototapet konieczna jest pomoc drugiej osoby lub skorzystanie z usług fachowca.

 5. Przed klejeniem fototapety demontujemy wystające elementy takie jak gniazdka, kinkiety, włączniki światła itp.
 6. Zalecamy zagruntowanie klejem do tapet lub unigruntem (dwa razy) przed wyklejeniem fototapety zgodnie z instrukcja tych środków. Gruntowanie dobieramy odpowiednio do chłonności ściany.

 7. Należy zastosować gotowy klej do tapet winylowych, flizelinowych (np. SUPERFIX Primacol Professional).

 8. Aby uzyskać pion fototapety dobrze jest zaznaczyć ołówkiem linie pomocnicze w miejscu krawędzi przyklejanego brytu za pomocą poziomicy lub linki malarskiej.

 9. Gotowym klejem smarujemy ścianę szerokim pędzlem, szybko i równomiernie. Nie składamy brytów w pół.

 10. Kleimy od góry do dołu dociskając gumowym wałkiem. W ten sposób unikniemy pęcherzy powietrza. Nadmiar tapety obcinamy nożykiem do tapet przy linijce.

 11. Nadmiar kleju usuwamy miękką wilgotną szmatką.

UWAGI:

 • Do dociśnięcia fototapety KONIECZNIE UŻYWAJ GUMOWEGO WAŁKA DO TAPET. Nie należy tego robić ręką lub szmatką gdyż wypychanie pęcherzy jest nierównomierne.
 • Pamiętajmy, że każdy wydruk ma granice wytrzymałości na mechaniczne ścieranie.
 • Zaleca się, aby na nowo postawionej ścianie przez miesiąc nic nie naklejać, tzw. sezonowanie ściany. Upewnijmy się, że farba, którą pomalowana jest ściana nie zmniejsza siły klejenia.
pobierz