Brak produktów
Po otrzymaniu naklejek należy sprawdzić czy poszczególne bryty pasują do siebie kolorystycznie i rozmiarowo, tj. czy grafika pasuje się na łączeniach i czy nie posiada innych wad fabrycznych jak np. zarysowań, przebarwień i bąbli powietrza przy tapetach laminowanych.
Jeżeli jest to możliwe pozostawiamy na jeden do trzech dni w luźno zwiniętych zwojach w pozycji pionowej by zwiększyć odporność wydruku przez jego odparowanie.
Do klejenia naklejek konieczna jest pomoc drugiej osoby lub skorzystanie z usług fachowca.
Zalecamy zagruntowanie klejem do tapet lub unigruntem (dwa razy) przed wyklejeniem naklejek zgodnie z instrukcja tych środków. Gruntowanie dobieramy odpowiednio do chłonności ściany.
Ściany z płyty gipsowo-kartonowej, pokryte gładzią gipsową i inne chłonne powierzchnie gruntujemy unigruntem (zalecane podwójne gruntowanie) lub klejem do tapet (wg. instrukcji).Ściany malowane gruntujemy i szlifujemy jeśli zachodzi taka konieczność (stara farba, tłusta ściana itp.), bądź zmywamy mydłem malarskim i szlifujemy papierem ściernym dla lepszego związania kleju.
Po przygotowaniu ściany bryty pionowe kleimy zaczynając od góry przy pomocy rakla. Po ustawieniu klejonego brytu na miejscu odciągamy wierzchnią warstwę (z grafiką) na ok 20 cm, zaginamy papier w stronę ściany i raklujemy od środka do brzegów tak by tapeta powoli, równomiernie położyła się na ścianie aż do końca górnej krawędzi. W tym czasie druga osoba trzyma bryt poniżej tak by nie przemieścił się na ścianie.
Klejenie na mokro stosujemy na powierzchniach niechłonących wodę (np.szkło, metal, płyta meblowa), jednakże można zrobić to też na sucho.
Metodę tą stosuje się by uniknąć pęcherzyków powietrza (wodę łatwiej wyraklować). Jeśli jednak kleimy na sucho i pęcherzyki powstaną, przebijamy je ostrą igłą i wyciskamy delikatnie raklą.
Klejenie technicznie odbywa się tak jak na ścianie jednakże po każdorazowym odciągnięciu papieru podkładowego spryskujemy (np. zraszaczem z kropelką szamponu Bambino) i folię i element wyklejany tak by nie pozostawały suche przestrzenie. Wodę wyciskamy do brzegów dość mocno przyciskając raklą.
pobierz