Naklejki ścienne - fototapeta.com.pl

Naklejki ścienne 

Zastanawiając się, jak uzupełnić wygląd ścian w domu, wiele osób decyduje się na nowoczesne rozwiązania. Bardzo popularne stają się naklejki ścienne, które urozmaicają przestrzeń, dodając jej wyjątkowego charakteru. W zależności od potrzeb czy preferencji znajdziemy szereg różnych wzorów naklejek, które mogą przypaść nam do gustu.

Czym kierować się przy wyborze naklejek ściennych?

Przede wszystkim kluczowym wyznacznikiem jest rozmiar naklejek ściennych, jakie chcemy wykorzystać. W zależności od tego jak duży jest pokój oraz jak został zagospodarowany, ozdobne naklejane napisy powinny być uzupełnieniem designu panującego we wnętrzu. Ścienne wzory naklejek różnią się pod względem kształtu pisma, kroju czy rodzaju napisu, jaki chcemy umieścić na ścianie. Siłą rzeczy inaczej będzie wyglądać pokrycie ściany w pokoju dziecięcym niż w salonie. Na jakie napisy warto się więc zdecydować? Bardzo popularnym rozwiązaniem są różnego rodzaju ciekawe cytaty. Z jednej strony przykuwają uwagę osób, które wchodzą do pokoju, z drugiej zaś pełnią estetyczne dopełnienie tej przestrzeni. Napisy na ścianie mogą być również użyte w konfiguracjach z grafikami, dzięki czemu obszar ten będzie prezentował się jeszcze okazalej, a przede wszystkim będzie jedyny i niepowtarzalny.

Jakie napisy umieścić na ścianie?

Ulubione cytaty z książek czy z filmów umieszczone na ścianie będą przywoływać pozytywne wspomnienia i pokazywać, jak wiele łączy ludzi zamieszkujących tę przestrzeń. Bardzo dużą zasługą tego rodzaju naklejanych napisów jest fakt, że możemy w dowolnym momencie je odkleić i zmienić cytaty na zupełnie inne czy pozostawić ścianę jednolitą.

Usuwanie naklejek ze ścian nie pozostawia śladów

Materiał, z jakiego zostaną wykonane nie uszkadza ściany, a klej nie powinien być na tyle mocny, by po zdjęciu naklejonych ozdób, pozostawały brzydkie ślady. Dlatego też coraz więcej osób chętnie sięga po tego rodzaju nieinwazyjne rozwiązania, które nawet na pewien czas mogą dodać nieco innego charakteru w naszym domu. Świetną opcją jest także fakt, że jeśli nie mamy pomysłu na szablon, jaki chcielibyśmy umieścić w swoim domu, to znajdziemy szereg gotowych propozycji, w których z pewnością każdy znajdzie coś interesującego. Jeśli jednak mamy ochotę stworzyć swoją własną grafikę czy napis na ścianę, to również mamy taką możliwość.

Gdzie można przyklejać naklejki z ozdobnymi napisami?

Warto pamiętać także o tym, decydując się na wykorzystanie ozdobnych naklejek ściennych, by stosować je na suchym i czystym podłożu. Co istotne nie tylko ściany mogą być ozdabiane w ten sposób. Jeśli chcemy udekorować lodówkę, szafę czy jakiekolwiek inne miejsce, to tego rodzaju naklejki sprawdzą się do tego celu idealnie. Sam proces nakładania i przyklejania ozdoby do ściany nie jest trudny, jednak wymaga nieco cierpliwości i uwagi, by nie zniszczyć papieru lub nie doprowadzić do brzydkiego marszczenia. Gładko przytwierdzony napis czy grafika do ściany prezentują się bardzo estetycznie i cieszą oko domowników.

Wybierz jeden z proponowanych napisów i zamów.
Masz inny pomysł? Napisz do nas.